MUHARREM İNCE BELGEYİ AÇIKLADI ANKARA SARSILDI


-2

 

 

MUHARREM İNCE BELGEYİ AÇIKLADI ANKARA SARSILDI

 

MUHARREM İNCE BELGEYİ AÇIKLADI ANKARA SARSILDI

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Tekirdağ Cumhuriyet Meydanı’nda yurttaşlara seslendi. Muharrem İnce, bir önceki konuşmasında FETö ele başı Gülen’in ABD’den usulüne uygun istenmediğine dair açıklamalarda bulunmuştu. İNCE: ‘İADE TALEBİNİZ UYGUN MU.

 

 

Buna karşılık Başbakan Yardımcısı Bozdağ’ın, “Türkiye, Gülen’i ABD’den usulüne uygun istemiştir” şeklinde yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. İnce’nin konuşmasından satırbaşları. DÜZGÜN BİR TALEP YOK Şimdi biz dedik ki biz seçildiğimiz takdirde yargıyı 3 ay içinde düzelteceğiz. 3 ay sonra ABD’ye diyeceğiz ki ‘Bak benim ülkemde artık adaletli bir yargı var.’ Mahkemelerim bağımsız. FETÖ’yü iade et. Etmiyorum derse. ABD askerleri noeli 24 Aralık’ta Washington’da kutlar. ABD’lilerden cevap geldi. Bizden Türkiye Cumhuriyeti olarak FETÖ’yü isteyen düzgün bir talep yok. Yani bizden usulüne uygun bir şekilde istenmedi.

ÇIK ORTAYA BELGESİNİ GÖSTER Bugün Bekir Bozdağ açıklama yapmış. Demişki, “Muharrem İnce’ye birileri yalan söylüyor. Türk mü yabancı mı söyleyen… Bekir Bozdağ beni dinliyorsundur sen zaten kim olduğunu biliyorsundur. Senden mi korkacağım. Ama birşey söyliyeyim mademki usulüne uygun olarak iadesini istediniz ben bu ülkenin milletvekiliyim. Bana bunun belgesini göster. Ben sana benim ekibimdeki hukukçulardan bir heyet göndereceğim. Bu heyete o belgeleri bir göster bakalım”.

GAZETE KÜPÜRLERİYLE İADE TALEBİ OLUR MU

Bugün ABD’liler tekrar beni aradılar dediler ki, ‘120 koli gönderdiler bize’ çoğunluğu gazete küpürü. Hatta diyorlar İngilizce tercümesi bile yapılmamış baştan sağma. Yani iade edilmesini istemiyorlar. Niye istemiyorlar. Ortaklık var. Yani ey aziz milletim istiyormuş gibi yapıyorlar. Madem istedin ben şimdi bunun belgesini istiyorum.”

Kaynak: sözcü

 

 


Like it? Share with your friends!

-2
no'name

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.